вторник, 8 января 2013 г.

Робота з редактором формул


Клас –             10 - А
Предмет –       інформатика
Тема курсу -  Текстовий процесор

Урок №13

Тема уроку: Практична робота №5. Робота з редактором формул

Мета уроку

Навчальна:

  • Продовжити формувати практичні навички створення, редагування та форматування текстових документів.
  • Продовжити формування навичок створення графічних об’єктів у середовищі текстового процесора.
  • Продовжити формування навичок роботи з редактором формул у середовищі табличного процесора.

Виховна:

  • Виховувати і розвивати культуру оформлення результатів власної роботи.
  • Формувати навички самооцінки.
  • Формувати властивість акуратності та уважності при виконанні роботи.

Розвивальна:
  • Розвивати творчі здібності учнів.
  • Розвивати подальший  інтерес до використання нових інформаційних технологій в своїй практичній діяльності.

Тип уроку:   урок застосування  навичок та вмінь.

Обладнання: комп’ютери, проектор Toshiba, міні-таблиці, картки-завдання.


Компетенції учнів на уроці:

Учень має поняття про:
Учень знає:
Учень уміє:
·        системи обробки текстів;
·        довідкову систему текстового процесора;
·        засоби пошуку й автоматичної заміни тексту;
·        засоби перевірки правопису;

·        призначення й можливості систем обробки текстів;
·        призначення основних меню, панелей інструментів, лінійок та смуг прокрутки у вікні текстового процесора;
·        формати файлів, що обробляються текстовим процесором

·        створювати, відкривати й зберігати документи в середовищі текстового процесора;
·        форматувати шрифти і абзаци;
·        виділяти суцільні та несуцільні текстові фрагменти;
·        копіювати й переміщувати фрагменти тексту з використанням та без використання буфера обміну, в межах одного або між різними документами;
·        знаходити й замінювати фрагменти тексту в автоматичному режимі;
·        перевіряти правопис текстових документів та виправляти помилки в автоматизованому режимі.


Основні етапи уроку:

Етап
Тривалість (хв..)
1
Організаційний момент
1 - 2
2
Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання
6 - 7
3
Вивчення нового матеріалу
7 - 8
4
 Застосування навичок та вмінь. Виконання  практичної роботи  за комп’ютером.
25 - 26
5
Підсумки уроку. Домашнє завдання.
5 – 6

Хід уроку


1.     Організаційний момент

Робота вчителя
Робота учнів  

Організація класу, привітання
Підготовка учнів до роботи

    2. Актуалізація опорних знань учня. Перевірка домашнього завдання.

Робота вчителя
Робота учнів

Оголошення теми,  мети та завдань уроку

Мотивація практичної значущості завдань уроку.
Як часто вам доводиться оформляти тексти вставками графічних об’єктів на зразок нескладних креслень, логотипів, якихось графічних позначок, тощо?
Ви складаєте реферати, доповіді, застосовуєте для їх оформлення  різного  виду схеми, діаграми, формульний матеріал.
Як ви вважаєте, що дає застосування графічних об’єктів та редактора формул в оформленні документів?
Чи потрібно сучасній людині володіти технологією створення і оформлення ділових документів? З чим це пов’язано?

Опитування учнів  по  матеріалу  попереднього уроку:

·        Чи існують особливості вставляння малюнків до текстового документа? Як при цьому може змінитися формат документа?
·        Організаційні діаграми яких типів можна вставити до текстового документа?
·        Наведіть приклади документів, у яких при оформленні окремих фрагментів доцільно використовувати вирівнювання абзацу до центру, до правої межі?
·        Сформулюйте послідовність дій, які необхідно виконати, щоб вставити в текст малюнок із файлу.
·        Наведіть приклади застосування всіх типів організаційних діаграм у текстовому документі.
·        Призначення автофігур. Сформулюйте послідовність дій для створення авто фігур.
·        Призначення редактора формул, основні його функції, з якими ми вже познайомились.
Записують тему та мету уроку.




Учні відповідають на запитання, доповнюють та записують відповіді















Відповідають на запитання вчителя та на запитання однокласників, коректують та доповнюють відповіді.

Форма – фронтальна робота з класом
Метод – бесіда для мотивації, опитування по колу ( відповів → запитай) – для перевірки матеріалу попередніх уроків

3.     Вивчення нового матеріалу

Робота вчителя

Робота учнів
Викладання  нового  матеріалу  за планом:
1.     Особливості створення об’єктів за допомогою редактора формул Microsoft  Equation 3.0
2.     Нагадати особливості роботи з автофігурами  в процесі створення графічних об’єктів у Word
3.     Пояснити особливості створення надписів у графічному об’єкті.
4.     Нагадати про правила оптимального розміщення текстових та графічних блоків на сторінці.

По завершенню пояснення – коротке бліц – опитування по матеріалу урока.
Складання опорного конспекту

Метод – лекція з елементом бесіди , паралельно  -  демонстрація основних дій  на екрані комп’ютера.
Обладнання – мультимедійний проектор

4.  Застосування навичок та вмінь. Виконання практичної роботи  за комп’ютером.

Робота вчителя

Робота учнів
1.     Пояснити учням завдання та порядок виконання роботи.
Домашнє завдання на урок було: підготувати матеріал з курсу математики або фізики для оформлення в середовищі текстового процесору у вигляді картки – завдання, інструкції для виконання роботи, шпаргалки, тощо. Це є вільна тема для виконання практичної роботи.
2.     Нагадати про правила техніки безпеки при роботі з комп’ютером.
3.     Пояснити, як оформити результати виконання роботи

Завдання практичної роботи:
-         Запустити  Word.
-         Вставка Объект Equation 3.0
-         Вибрати конкретну команду для виконання …
-         Виконати завдання №1,  №2  або  №3  з картки 13 (тренувальні вправи за зразком) згідно свого варіанту.
-         Виконати завдання вільної теми (домашнє завдання) після перевірки вчителем рівня складності та обсягу завдання – для бажаючих.
-         Результати зберегти в своїй папці.
-         Пояснити правила оцінювання виконаної роботи.
В процесі виконання учнями роботи, вчитель
 -  допомагає, відповідає на запитання;
 -  слідкує за ходом та якістю виконання
    роботи;
 -  контролює роботу учнів.

Виконують завдання картки:
- Завдання на вільну тему (домашня робота).
- 1 варіант – завдання №1
- 2 варіант – завдання №2
- 3 варіант – завдання №3
- 4 варіант – завдання №4

Результати виконання роботи належним чином оформлюють та зберігають кожний в свою папку.

Форма роботи:  Індивідуальна робота учнів з ПК

5. Підсумки уроку. Домашнє завдання.

Робота вчителя
Робота учнів
  • Визначити і оголосити оцінки за  роботу на уроці.
  • Відзначити активних учнів. 
  • Вказати на типові недоліки при виконанні роботи.
  • Звернути увагу на правильність виконання відповідних завдань.
  • Повторити теоретичний матеріал.

Домашнє завдання:
  - Вивчити матеріал  уроку з конспекту.
  - Доопрацювати завдання, які, можливо, не
    встигли виконати на уроці.
 
Продемонструвати свою роботу вчителю.
В разі потреби – задати запитання.






Записати домашнє завдання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий